anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum te inalti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 1, 46 si am avut 1, 30 am jucat baschet si ma mai inaltat cu 16 cm

15 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Mult baschet si anot, te dezvolta foarte mult.

| psiholoaga a răspuns:

Te ridici pe varfuri. Porti pantofi cu talpa inalta. Depinde cati ani ai si cat de mult e genetica implicata. Daca ai parinti marunti, sunt putine sanse sa ajungi la 1.90, oricat baschet ai face.

cristian
| cristian a răspuns:

La Ceruri numai cu rugaciunea.
In inima oamenilor te poti inalta prin cultura si educatie.
In inaltime daca practici de mic copil sporturi specifice(baschet, volei).

| gabriellas a răspuns:

Cu gandul, cu sufletul, cu tocuri...

| sabina a răspuns:

Apuca'te de baschet happy

| RamonaMn a răspuns:

Poti practica diferite sporturi (baschet, volei), poarta tocuri de 11 big grin

| afrodita17 a răspuns:

Cu o funie.winking

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai pe toc platformă

| Adorable3 a răspuns:

Joaca basket... functioneaza.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Basket sau volei, si daca vrei instant. te ridici pe varfuri, mergi pe cotonoage, iti pui tocuri si daca nu esti multumit, te urci pe Moldoveanu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca daca ai un regim alimnetat si te duci la salas de forta faci joking joci baschet sau fotbal iti ei in casa fiare ca sa tragi la ele poti sa t maresti cu vrea 10 cm pe an

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 13 ani si am 1.70

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 16 ani ai am 1. 75, credeti ca daca ma voi apuca sa joc baschet ma voi inalta si mai mult?straight face...sincer imi place acest sport dar nici nu as vrea sa ajung la 1. 90straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de exemplu am 15 ani si am 1. 70 m inaltime dar cu ajutorul basketului si sper sa mai cresc in continuare

| Axel_5147 a răspuns:

Eu am 13 ani la inceputul veri aveam 1.31...toata vara am jucat baschet --la sfarsitul veri aveam 1.50.JOACA BASCHET

Întrebări similare