| klau95 a întrebat:

Cum te poti vindeca de Hepatita? are vecinu meu de mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu spui ce fel de hepatită are, dacă urmează un tratament curativ sau nu, dacă este purtător bolnav ori părtător sănătos, etc?
http://www.sfatulmedicului.ro/hepatita
Pa, pa.

| IMC90 a răspuns:

Ce fel de hepatita?

Spre exemplu hepatita A se vindeca spontan in cateva saptamani si de regula nu lasa ''urme''. Complicatiile sunt rare.

In schimb, hepatita C este foarte greu de eradicat, exista risc de recidiva chiar si atunci cand viremia este 0.

| VladimirPutin a răspuns:

Bând zi de zi înainte de masă o tărie

| Lory_1630 a răspuns:

Tatal meu are hepatita. Oricum hepatita este o boala care nu se vindeca niciodata(mi-a zis tata, in plus nanul meu e doctor, si el stie).