| Rombix a întrebat:

Cum trebuie sa te speli cu o periuta electrica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Apesi pe buton (daca e incarcata), o bagi in gura si o plimbi pe la dinti laughing

| PsyhoChild a răspuns:

Pai este simplu.
In primul rand trebuie sa nu apesi cu ea pe dinti cand te speli.
Nu trebuie sa musti din ea(mi-e mi s-a intamplat =]]).
Daca este cu cap rotativ trebuie sa o indesi putin pe dinte ca si cum ai pune capacul unei sticle si tot cum am spus sa nu apesi.In acest mod placa bacteriana se va elimina si pe spatele dintelui, dar si in fata lui si in laturi.
Cam atat.

| NicolaMaria02 a răspuns:

Ca si cu o periuta normala, doar ca nu iti "freci"(nu am alt termenlaughing ) dinti, ci lasi ca periuta electrica sa faca totul de la sine.