| dudupopa a întrebat:

Cunoaste cineva calitatile apei plate Devin si daca este adevarat ca poate fi folosita pentru bebelusi, la fierberea mancarii sau la prepararea ceaiului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

E bine ca purifica.Mie imi place mult apa Devin cu fructe. Oare o fi daunatoare?

| SimonaCristina a răspuns:

Da, este foarte buna, fetita surorii mele nu are probleme specifice bebelusilor... happy
Purifica.Ti-o recomand cu drag.

| irina2011 a răspuns:

Noua ne-a recomandat-o pediatra ca fiind buna pentru bebelus, fara fierbere. este microbiologic pura si are un continut scazut de minerale, ceea ce o face usor de tolerat de rinichii lor aflati in dezvoltare.
are avizul Societatii Romane de Pediatrie, iar daca intri pe site-ul distribuitorului din Romania poti sa afli mai multe detalii: http://edrinks.ro/apa-plata-devin-in-romania

| Cera23 a răspuns:

Daca te uiti pe eticheta ai sa vezi ca are acceptul Societatii Romane de pediatrie, deci e buna pentru bebelusi.

printre calitati: e microbiologic pura si are un continut scazut in minerale, ceea ce o face sa fie recomandata pentru bebelusi (rinichii lor nefiind dezvoltati complet) dar si persoanelor adulte care au probleme renale.