| GOODLUCK a întrebat:

Este adevarat ca topirea si fierberea apei sunt proprietati fizice reversibile, care au loc sub influenta caldurii?
Daca nu formuleaza enuntul corect
plss funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Prima data depinde si de factorii climatici apa se poate gasi in stare condensata ( gheata ) si cu caldura se face lichida apoi de la acel pas o parte din ea se evapora si alta se imbiba in solwinking bye

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Enunț corect? La ce îți trebuie?
Reversibil sau ireversibil?
Pa, pa.

| GOODLUCK explică:

Pai eu trebuie sa scriu enuntul corect

| justme2025 a răspuns:

Ai o mica greseala.

topirea si fierberea apei sunt proprietati fizice reversibile, care au loc sub influenta temperaturii! (nu a caldurii!)

funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E multi prosti... e multe rebuturi... si cam toate e lesinate da caldura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat