| ItWontKillYa a întrebat:

Cunoaste cineva un tratament bun pentru acnee? Vreau si rezultate insa, pana acum ce am incercat nu prea a functionat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog, da unul bun cu recomandari.

| RAY a răspuns:

Daca esti la pubertate se poate ca nici un tratament sa nu functioneze, pe mine zynerit m-a ajutat mult

| alinadianaaa a răspuns:

Mergi la un dermatolog unde iti va face niste analize si iti va da un tratament adecvat tenului tau.

| Horus35 a răspuns:

Trebuie să Cunoști cauzele apariției acneei și să o tratezi. Prin stoarcerea coșurilor sau dacă este netratată poate provoca semne permanente. Cel mai bine este sa consulți un medic dermatolog de încredere, care îți va da tratamentul adecvat.

| Mihaela_Pușcaș_1994 a răspuns:

Cel mai bun tratament este sa iti dezinfectezi fata de minim 3 ori pe zi dupa ce ai dezinfectat-o foloseste
tratamentul cu coaja de portocala realizat acasa s-a dovedit a fi foarte eficient in tratarea acneei. Pentru tratament coaja de portocala se rade, se amesteca cu putina apa si se aplica pe zonele afectate de acnee. Si asta te va ajuta mult!