| MaTrIx8378 a întrebat:

Vreau un remediu sau un tratament pentru scaparea petelor de la acnee, sa dea rezultate cat mai repede posibil :d, am rabdare, dar sa dea rezultate in primele saptamani de utilizare, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Parkmin a răspuns:

Lamaia..pe fata.si eu am problema asta si mi-am luat o crema cu 8 lei.care inalbeste fata si face sa dispara petele rosi.eu una sunt foarte multumita de ea.e de la farmec se numeste crema pentru indepartarea pistruilor, petelor

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

Hmm,si este bun si pentru tenul gras? si in cat timp ti-au aparut rezultate? si cum se utilizeaza? multumesc de raspunsuri

| Parkmin a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Pai eu o am de cam o saptamana si o folosesc de 2 ori pe zi...eu nu mai am pete rosii si pistruii s-au decolorat, am si fata mult mai alba (ceea ce eu mi-am dorit big grin) pe cutie precizeaza ca trebuie sa fie folosita in cure de 6 saptamani

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

Deci mi-ai recomanda si mie aceea crema? pentru ten gras? pentru pete de la acnee?, app da-mi si mie un site cu aceea crema, poate o pot comanda pe net si vad si cum arata.

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

Multumesc mult frate, voi comanda aceasta crema, daca eu voi scapa de aceste pete, fac cinste, daca esti din buc; P, la multi ani; x

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

Ahh scuze esti fata laughing, am uitat :*, si app pe acel site scrie ' crema pentru pete pistrui '. dar eu am pete de la acnee, nu pistrui sau pete de la pistrui, n-are nimic nu?

| Parkmin a răspuns (pentru MaTrIx8378):

laughing da sunt fata, oricum e buna si pentru pete eu pentru aia am luat-o mai mult....la multi ani. Sper ca nu te-a prins anul nou cautand remedii pentru pete big grin. Succes cu crema ...sa imi zici cum merge

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

hee hee, mersi :*, ehh nu stiu daca m-a prins laughing, multumesc de ajutor, iti voi acorda tie funda. ok cand o sa mi-o cumpar si o sa o utilizez si va da rezultate si imi voi aduce aminte ca tu mi-ai recomandat aceea crema voi lasa un mesaj aici happy

| Parkmin a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Acuma am obs ca esti campionul zilei... felicitari...big grin

| MaTrIx8378 explică (pentru Parkmin):

laughing, vai mersi :*

20 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici ceva care sper sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=-a6kb8zvDWA

| aveam14ani a răspuns:

Cauta la farmacie. daca nu lamaie.
thinking

| MaTrIx8378 explică (pentru aveam14ani):

Pai ce sa caut la farmacie?sad ce crema, ce...

| aveam14ani a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Pai, la farmacie ori intrebi pe vanzatoare
-aveti ceva pentru indepartatea cosurilor/acneelor?
-da
-dati-mi cea mai buna.
sau gasesti tu mai multe lotiuni/creme/pastile si alegi pe cea mai buna dupa parerea ta.

| LovelySmile98 a răspuns:

De cosuri poti scapa daca iti aplici pe fata ceai de mustel cu un disc demachiant sau orice altceva(cred ca cu asta poti scapa si de acele pete ).

| MaTrIx8378 explică (pentru LovelySmile98):

Numai am cosuri, si doar pete. vreau cv sa scap de pete

| dodo1mik a răspuns:

De fapt eu am avut o crema pe care mi-a cumparat-o mama de la farmacie nu este deloc scumpa, dar chiar nu mai stiu cum se numeste si a functionat.
Deci incearca la plafar sau farmacie :*

| MaTrIx8378 explică (pentru dodo1mik):

Frate intreab-o si tu pe maica'ta, cum se numea aceea crema si cam cat costa, si in cat timp ti-a aparut rezultate /

| dodo1mik a răspuns:

Scuze de intarziere. Este o crema de la FARVISAN se numeste: Faviefelidal bio.
Este un tub mic cu portocaliu si alb. Sper ca te-am ajutat :3

| violet9 a răspuns:

Singurele metode sigure de indepartare a petelor si urmelor lasate de acnee sunt :microdermoabraziunea, phytopeelingul sau peelingul chimic.Primele doua se practica, cu succes in cabinetele cosmetice(bine dotate), iar cea de-a treia, tine de chirurgie plastica. Pe toata perioada tratamentului (indiferent de procedeu, se recomanda evitarea razelor solare si protejarea tenului cu creme si fond de ten cu protectie, mare solara (este de preferat, ca, oricare dintre cele trei sa fie facuta toamna sau primavara, cand ultravioletele nu sunt asa puternice). Orice creme, sau tratamente naturiste vei aplica, nu vei avea rezultatele obtinute de la cele trei procedee, enumerate mai sus. Iti recomand o consultatie la un dermatolog specializat in probleme estetice, care iti va indica procedura adecvata pentru problemele tenului tau. Succes!