| Morenna10 a întrebat:

Cunoasteti ceva metode de a scapa de durerile menstruale? Astazi am avut timp de o ora niste dureri foarte greu de suportat incat am si vomitat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ia no spa si ketonal, amandoua, sau in loc de ketonal nurofen. Stai in pat si pe zona dureroasa pune un bidon umplut cu apa calda (nu fierbinte sa nu te arzi)

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu ai auzit de medicamente?thinking
Ia Nurofen!happy

| Morenna10 explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Nu isi fac medicamentele efectul la mine, nici macar cele ce le iau cand sunt racita

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns (pentru Morenna10):

Nu vrei o pălincă?hee heerolling on the floor Aia îşi face efectul.laughing

| Morenna10 explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Sa sti ca e posibil, nu am incercat, tata numa palinca foloseste cand are ceva problema, nu ia pastile.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns (pentru Morenna10):

Păi,vezi? tongue Ştiam eu ce ştiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a spus sa iau o pastila cu calciu cu 3 zile inainte..eu mai iau si nurofen forte in perioada aceea.dar depinde de zi la mine. uneori mie rau, alte ori nu.sunt si eu exact ca tine numai ca mai rau..sunt alba, daca pui mana pe mine sunt rece iar buzele mi se invinetesc.du-te la farmacist cand iti mai revii sa intrebi sau la medic.pana atunci, pune ceva cald o sticla cu apa fierbinte) unde te doare sau bea un ceai cald, stai invelita si incearca sa cauti o pozitie in care sa stai.o sa atipesti la un moment dat si cand te trezesti, o sa fi okhappy

| nico097 a răspuns:

Buna.Ia nurofen forte, stai linistita in pat ca sa iti revii aproape toate femeile avem dureri menstruale.Multa sanatate.