| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai nisip la rinichi te poate durea și burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, poate "radia" sau poate exista o problemă medicală! Un consult medical va elucida misterul.
Depinde de cantitatea de nisip, dacă ieșiți normal, luați tratament, beți ceai, da poate durea burta datorită faptului că rinichii funcționează greu.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Dap

| aimullah123 a răspuns:

Eu am nisip pe rinichiul drept si ma doare burta jos in dreapta credeam ca am apendicita. Cateodata ma doare in mijloc acolo unde e vezica si ma dor testicolele. Dar nu stiu daca e la nisipul de pe rinichi.

| Kerre a răspuns:

Da, daca ai nisip la rinichi poti sa simti dureri abdominale.