| andra_5280 a întrebat:

Daca ai suferit de enurezis mai poti avea copiii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles, doar ca exista anumite sanse ca si copilul tau sa mosteneasca enurezisul.

| marsat a răspuns:

Da.nu vad ce legatura ar avea.Din cate am cautat eu pe internet nu exista efect secundar dupa tratarea bolii sa nu poti avea copii.Singura chestie ca se poate transmite si copiilor.( Cercetarea a aratat ca daca tatal a udat patul la varsta copilariei, exista 39% sanse ca si copilul sa ude patul, iar daca mama a avut istoric de udare a patului, exista o posibilitate cu 23% mai mare. Daca ambii parinti au istoric de udare a patului, exista o sansa de 77% ca si copilul sa ude patul).