| alexRE a întrebat:

Daca am 19 ani e tarziu sa ma apuc de karate (am auzit la unii ca e bine sa te apuci de mic)?
Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Conteaza ce spun altii?
daca tu vrei atunci apuca-te pana nu e chiar prea tarziu...

Răspuns utilizator avertizat
| nurckye a răspuns:

Asa, pentru placerea ta merge. Dar daca vrei sa faci sport de performanta sa iei trofee si alte chestii nu

SUCCES

| NicolaeCotet a răspuns:

Nu cred ca conteaza varsta dar trebuie sati placa karate ca sa inveti

| Andreasgr a răspuns:

E de stiut ca la varstele mici inveti mai repede si se spune ca nu ti-e frica de nimic. Dar poti sa te apuci si la 90 de ani de karate daca vrei, numai sa te tina muschii si oasele! Dar, cum a mai scris cineva, pentru performanta, nu. Daca vrei performanta, e prea tarziu si daca te apuci acum de asta, iti ia cativa ani buni sa ajungi la perfectiune. De exemplu, mie la innot, mi-a luat ceva timp sa invat toate cele 4 tipuri de stiluri de innot.
Gandeste-te ca, de fapt, n-o sa mai ai timp prea mult sa te gandesti daca sa te apuci sau nu, asa ca du-te pana nu e prea tarziu! (faza cu 90 de ani a fost o gluma; n-o sa vezi niciun mos luptandu-se la concursuri sau la antrenamente ).