| intrebcenustiu a întrebat:

Daca am acnee, ma afecteaza daca stau cu fata in soare la plaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este chiar benefic. Asta nu inseamna ca trebuie sa stai cu orele. Cate putin zilnic.

| Ofiintă a răspuns:

Folosește o cremă cu spf.

| alina2k18 a răspuns:

Spf potrivit tipului de ten, daca ai tenul gras nu folosi spf pentru ten uscat care lasa tenul uleios si imbacsit asa.
Au la SVR variante f misto de nici nu zici ca ai dita cantitatea pe fata, pielea ramane fina si placuta la atingete mai ales vara la 35grade.
In caz ca nu folosesti spf risti sa ramai cu pete din alea movulii urate sau pete solare maronii.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca nu folosesti protectie solara risti sa iti ramana urme ale acneei pe fata, gen pete. happy Deci foloseste o crema cu factor de protectie 50 pentru tipul tau de ten.

| Vântulalb a răspuns:

Te afecteaza in bine.

| 1234568807 a răspuns:

Daca ai acnee, iti recomand sa folosesti un tratament recomandat de medicul dermatolog

| Dintrebare a răspuns:

Soarele stimuleaza glandele sebacee, deci s-ar putea ca tenul sa devina mai gras decat de obicei. Eu zic sa folosesti o crema cu factor de protectie si nu iti expune extrem de mult tenul la soare. Un pic de soare nu o sa strice.

| LaraClarice a răspuns:

Din cât știu eu nu te afectează, e chiar benefic.