| d3utzsa a întrebat:

Buna TPU...deci am fost azi la plaja si m-a pus dracul sa stau cu fata la soare sa ma bronzez pe fata...si m-am inrosit in obraji si sunt rosie rosie crying

cu ce as putea sa ma dau sa nu mai fiu asa?

pentru ca se vede ca dracullaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DennD a răspuns:

Saptamana trecuta am patit si eu acelasi lucru eram rosie pe nas si pe obraji laughing M-am dat pe fata cu crema seara inainte sa ma pun sa dorm si pe zi cand aveam timp si in 2 zile mi-a trecut. Sfatul meu e sa te dai cu orice crema de corp si iti va trece.
PS : Daca nu o sa te dai cu nimic o sa ti se decojeasca pielea cand o sa te speli pe fata si arata cam urat, am patit si asta laughing.

11 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Pana maine trece Nu mai te supara Maine o sa fii putin creola si o sa arati superb

| iuli a răspuns:

Incearca sa te dai cu o crema hidratanta sau ceva crema speciala ca sa mai racoreasca zona afectata. Si daca vrei sa acoperi poti sa incerci cu fond de ten, dar nu imi dau seama cum o sa arate.
Succes!

| FollowTheLight a răspuns:

Pai, desi suna ciudat, sa stii ca iaurtul chiar ajuta.Iti va calma pielea si nu va mai fii asa rosie.Te dai pur si simplu cu iaurt pe fata. Sper ca te-am ajutat.winking

| M4gd4L3n4 a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa zic, incearca sa te dai de cateva ori pe fata cu iaurt, e o metoda naspa dar cate o data merge,

fundita?

| ZapaciLaa a răspuns:

Pai merge si cu smantana. Dar cred ca nu esti arsa asa-i?
Pentru arsuri este un spray la Farmec intr-o sticla albastra. Ceri spray de arsuri solare. Bafta!

| just13 a răspuns:

Cu o crema protectoare sau una revitalizanta

| ღAღdღaღ a răspuns:

.spray pentru arsuri

| meoww a răspuns:

Incearca sa iti pui iaurt pe locurile unde esti arsa si sa dormi asa, reduce cu mult arsura (:

| NeWebMaster a răspuns:

Am si eu o intrebare: de ce fetele sunt asa obsedate de look-ul lor? nu pot si ele odata sa lase ceva mai aiurea, poate iese bine...

| mata22 a răspuns:

Incearca cu niste smegma

| Niku23 a răspuns:

E o crema de la Nivea:after sun...