| georgyana1 a întrebat:

Daca am facut avort cum calculez ovulatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Abia dupa prima menstruatie poti calcula ovulatia.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După prima menstră poți urmări perioada de ovulație.
Prezența abundentă a mucusului cervical (are aspect de albuș de ou), temperatura bazală este mai crescută cu un grad-două, numărul de zile de la prima zi de sângerare, etc.
Pa, pa.

| gabrielutzu a răspuns:

Uite-te la avatarul meu ca sa vezi cum arata copilul pe care tu trebuia sa il nasti dupa ce ai avortat.Ia zi,daca maica-ta te avorta, arata-i tot asa? Sau :Era mai bine daca ea te avorta pe tine, astfel incat sa nu ajungi sa faci tu asa ceva?