| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Daca am luat o pastila cu ibruprofen 400 pentru durere acum si beau peste 3 4 alcool ( vin rose mai exact ) pot pati ceva in afara de a nu si face efectul medicamentul? urgent dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu se intampla nimic daca bei, nici nu anuleaza efectul pilulei.Is putine medicamentele care se iau fara alcool,pe alea scrie, sa nu se bea deloc alcool.

Deci ce ai luat tu este apa de ploaie, iar alcoolul nu anuleaza nimic.Le poti lua dirct cu o bere, un vin, absolut nimic, garantat n8 se va intampla nimic rau.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu știu, sună mai întâi la Salvare și întreabă acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva serios nu! Când iei supradoza atunci e mai grav.

| Saiko93 a răspuns:

In mod normal. Nu trebuie sa bei alcool cu pastile. Man, nu mai fa glume proaste ca sperii lumea aiurea pe TPU... :/