| Anonimm30 a întrebat:

Daca iau o pastila pentru anxietate si dupa cateva ore beau alcool, se anuleaza efectul pastilei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se amlifică efectul toxic asupra ficatului.

| Floridori a răspuns:

Nu numai ca se va anula efectul pastilei, dar va avea efectul contrar, adica vei avea stari de anxietate mai pronuntate.
Medicatia pentru probleme psihice necesita abstinenta de la alcool sau alte substante psihotropice sau halucinogene.Altfel, cam iei degeaba tratament...

| WhiteLife a răspuns:

Nu se reduce, se potenteaza, si asta este o problema grava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, oricum de anxietate nu prea scapi cu anxiolitice, cazuri rare de vindecare. Cu alcool nici atât, cu timpul poți da în psihoza dacă iei pastile de astea combinat cu băutură.

| Anonimm30 explică (pentru anonim_4396):

Eu iau remostabil, ce zici, e bun de ceva? Astazi am cumparat.

| UnDiavol a răspuns:

Nu bea acolo Lasă-l dacă faci dependentă te-ai dus Dreacu eu am fost alcoslit am băut 4 zile la rând in toată viața mea cu Adevărată noapte și zi noroc cu pudra de Zahăr Altefel dădeam colțul deveneam dependent și îți distruge viața și sănătate îți dau un sfat frățește Lasă-l Acolul este groaznic frate eu am renunța definit am trăit pe pielea mea totul știu cum este sa bei pana nu mai sti de tine lasă frate acolul nu este de joacă cu asa ceva distruge vieți distruge famili devii dependent ai grija dal dreacu de alcol prost rău de tot am fost ca am băut prost mare mi-am loat lecția pe viața cu alcoolul

| AndrElle a răspuns:

Nu e indicat.

| AndreiKing a răspuns:

Depinde cat bei. Lasa alcoolul frate, dauneaza grav sanatatii