| AndreiAron656 a întrebat:

Dacă am penisul de 16cm la 16ani este considerat mic/mediu/mare? Sau cum? Mereu mi-am pus intrebarea asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Super mic

| MihaiNicu23 a răspuns:

La 16 ani este mediu, si era mare daca avea peste 19 cm, asta pentru ca marimea medie a penisului la barbatii romani este de 12, 7 cm.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

La varsta asta inca este in crestere.Anatomic vorbind.Cat despre calibru sunt mai multe discutii.Depinde la ce vrei sa-l folosesti. Daca iti doresti de exemplu sa satisfaci toate nimfomanele, iti va fi si tie si celui care-l are de 18cm, sau de 20cm aproape imposibil.Asa cum noi barbatii avem dimensiuni diferite la penis, asa sunt si femeile, au vaginul mai elastic sau nu...Nu dimensiunea conteaza ci felul in care te folosesti de ce ai.Aici se poate scrie un tratat intreg si tot nu vei gasi un raspuns exact.Totul este sa fi si tu si partenera multumiti de ceea ce se numeste actul sexual.

| VladAntonio a răspuns:

Este perfect normal! Nu te mai stresa!