| AvalohAlyn a întrebat:

Daca am probleme de concentrare si atentie cum le rezolv?
Mentionez ca iau tratament antidepresiv dat de dr.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie depresia iti distruge tot concentrare, oboseala, pofta de viata si mai este si combinata cu dependenta de dulciuri. Parerea mea e ca trebuie sa lasi pastilele pentru ca iti da o ameliorare temporara si nu o vindecare pe termen lung. Incearca ceva nou iti dau cateva chestii concrete : Seminarul iertarii de la Maica Siluana sau grupurile de suport Al-anon. Cea mai puternica vindecare e confruntandu-te pe tine insuti.

| ATOsKe a răspuns:

Nu o sa te ajute medicamentele, poate doar sa te calmeze in unele situatii, totul depinde de tine si cat de mult iti doresti sa te concentrezi pe un lucru care iti place.