| WhiteandBlack45 a întrebat:

Dacă am tahicardie supraventriculara paroxistica pot face efort fizic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Poti avea o viata relativ normala, poti face efort insa fara sa te suprasoliciti, eforturi mici. Daca apare TPSV-ul si pe fondul unui efort o sa fie si mai grav, cel mai bine ar fi sa eviti efortul si exercitiile foarte solicitante, poti sa iesi la un jogging, poti sa faci majoritatea activitatilor caznice, nu poti sa alergi maratoane sau sa faci sprinturi... Pentru mai multe informatii adreseaza-te medicului tau, el stie exact situatia ta, ce poti sa faci si ce nu.

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Ala care ti-a pus diagnosticul, sa-ti raspunda. sanatate