| SoniaSonii5 a întrebat:

Bună TPU.
Daca am tahicardie supraventriculara (TPSV) nu pot sta la soare?
Și Doctorii mi-au spus ca am 2 vene în plus la inima și acelea trebuie închise.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu ai voie. Pe caldura asta mai ales. E canicula in tara! In intervalele 12-18 este foarte cald. Iti va creste tensiunea. Nu e cazul sa-ti presezi inima cand deja are suficiente probleme. Stai mai la racoare, la umbra sau trezeste-te devreme dimineata, pe undeva pe la ora 4-5-6 cand nu e asa cald si profita de racoarea noptii. La pranz, dormi mai mult ca sa-ti cada temperatura corporala si tensiunea, pentru a-ti relaxa inima. Una ai. Dormi cat mai mult pe caldura ca sa-ti fie bine si decat sa stai seara pana tarziu, ai putea sa te trezesti mai devreme. Asa stii ca nu iti dai peste cap ritmul circadian.