| Annabelle a întrebat:

Daca atunci cand ai varicela, si ai bubite in cap (care au coaja) si le rupi...acolo va ramane gaura si nu va mai creste par sau va creste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Evident că o să crească și acolo păr.

| Idkidk a răspuns:

Va creşte, dar vor rămâne semne.

| GolopențaAdrian a răspuns:

Va creste si poate sa ramana cicatrice

| Annabelle explică:

Si știți cumva o cremă \ soluție \ gel pentru cicatricile lasa-te de varicela? ( gropițe) ori cât de scumpă ar fi, nu contează

| n1234 a răspuns:

Nu am avut niciodata varicela dar din cate am auzit daca rupi o bubita din aceia iti ramane smn, indiferent unde o ai..si parul..acolo posibil va creste.dar mai bine nu ti le rupe.