| Adi8 a întrebat:

am varicela, ce se intampla daca rup coaja de la bubite, ramane semn sau doar daca sparg bubitele fara coaja?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Îţi rămâne semn. Mai bine le laşi să cadă singure şi te dai, între timp, cu pudră mentolată, să le usuce mai repede şi să nu te mai mănânce.

| CannbalCorpse a răspuns:

Iti va ramane un semn; d

| MoNyKa66 a răspuns:

Nu rupe coaja bubitelor pentru ca iti va ramane semn toata viata si nu te vei scapa de acel semn niciodata(doar cu ceva operati estetice dar...sunt dureroase). Sfatul meu e sa nu le rupi.
happy

| Deeateo a răspuns:

Probabil o sa-ti ramana si semn...mai bine nu rupe coaja. Funda?

| Deeateo a răspuns:

Probabil o sa ramana semn mai bine nu le rupe! Funda?