| RoxanaGhost a întrebat:

Daca beau o sticla de 2, 5 de Adria intr-o seara cat ma pot ingrasa?(nu vreau sa ma ingras)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Bea benzina mai bine, apoi da-ti foc

| annakarenina a răspuns:

Sucurile din comert sunt destul de nesanatoase, acestea contin fie foarte mult zahar, fie indulcitori nocivi, care, chiar daca nu ingrasa, iti pot da metabolismul peste cap, pe langa acestea, nu prea contin nici macar 20% fruct, ci diversi potentiatori de aroma. In general, sucurile ingrasa, iar daca nu bei in general, si vrei sa bei si o cantitate atat de mare, te poti ingrasa, din punctul meu de vedere, nu semnificativ, dar as bea cu masura.

| RareşTPUro a răspuns:

Pai ingrasa... din cauza hamaiului. Si dupaceea te pui sa dormi, iar corpul tau nu mai este "treaz" ca sa poata sa "lucreze", ci se "relaxeaza". Iar berea se mentine in corp pana te trezesti. Si te vei ingrasa. Nu e recomandat sa bei bere seara. Limita orei recomandate este ora 17:30-18:00... si nu-i bine asa mult.

| RAY a răspuns:

Daca esti in deficit caloric nu ingrasa, daca rata ta metabolica e de 1500 de cal si adria are 500 de calori este pe plus, dar nu uita ca totul inseamna calorii, plus ca nu e deloc sanatos apa cu zahar si chimicale, mai bine un suc natural

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu te ingrsi de la asta. Si nu mai bea Adria. Nu e bun chiar deloc.

| K0sti a răspuns:

Dar de ce ai bea porcaria de Adria, lasand la o parte ingrasatul? Poti sa te ingrasi sau nu, depinde de fiecare organism!
Cap aveti, minte va mai trebuie!

| Florentina9210 a răspuns:

In niciun caz!

| untu a răspuns:

Atentie! Nu bea sucul carbogazos ADRIA ca nu ingrasa, ci baloneaza abdomenul, mai ales intestinele! Mai bine bea o apa simpla de la fanatana, un pahar la 3 ore!

Alte răspunsuri
| MedRex a răspuns:

Băuturile carbogazoase (Sucuri gen Cola, Fanta, Sprite, Pepsi, Mirinda, etc. de la toate formele și cu zahăr sau fără) sunt dulcegării lichide. Nu au valoare nutrițională sau dacă au e aproape de 0. Orice poșircă de genul acesta îți stimulează creierul că e sătul, când de fapt nu e. Așa că va trebui să menții un ritm constant de care cu greu te vei dezobișnui atât cu sucul cât și cu mâncare, deci îngrășare.

| catalinus13 a răspuns:

De la o sticla in sus deja e grav te ingrasi mult cu 5-10 kg