| lorena678 a întrebat:

Magneziul ingrasa?
Vreau sa ma ingras.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Vitamina C ingrasa magneziul e bun pentru intarirea sistemului nervos. Dar daca consumi magneziu sub forma de ciocolata atunci cred ca te vei ingrasahappy

2 răspunsuri:
| Laue a răspuns:

Magneziul este un metal alcalino-pamantos si este prezent in toate alimentele in cantitati mai mari sau mai mici. Poti slabi din lipsa lui, dar nu cred ca te poti ingrasa din exces. Daca vrei sa te ingrasi, mananca multe lactate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena678, magneziul nu ingrasa, ci este un element care-ti ajuta la oase, si nu numai, mai multe poti citi si de aici http://www.dietetik.ro/magneziul-si-rolul-acestuia-in-nutritie/1699.html