| Rusupaul1991 a întrebat:

Daca cadem de la inaltime si avem o ruptura de muschi, muschiul si vasele de sange din muschi se refac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar un medic specialist in chirurgie vasculara poate raspunde referitor la reconstructia vaselor de sange, dar depinde
muschii se pot opera si ei pentru reconstructie, sportivii au rupturi musculare adesea, mai ales cei care lucreaza cu greutati foarte mari, powerlifteri de exemplu
nu cred insa ca avem specialisti aici care detin cunoastere in acest domeniu complicat, asa ca ramane tot ce zice netulwinking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca punem o intrebare in 200 de moduri diferite in mod repetat e caz de psihiatru...

| Mihai0101 a răspuns:

Daca cadeai de la mare inaltime nu ne mai scriai acum mi se pare ca trolezi doar

| Simpatic a răspuns (pentru Mihai0101):

Ca bine le zici tinerewinking

| Mihai0101 a răspuns:

De exempu daca ai o zgarietura pe mana nu face coaja si apoi se vindeca? Asa si cu o luxatie sau ruptura de muschi dar oricum trebuie mers la medic si ceruta parerea unui medic el te va putea lamuri mai bine.Intrebarea asta ai mai pus-o in mod diferit de mai multe ori inclin sa cred ca pe tine nici medicu nu te poate face sa intelegi.

| MihaiMB a răspuns:

Depinde de la ce înălțime, depinde cât de bine te menții, sunt mai mulți factori.