| SingleForOne a întrebat:

Daca cana filtranta curata apa de impuritati si alte minerale, iar mineralele respective sunt necesare organismului, atunci apa nu ar mai avea rol nutritiv, poate doar pentru hidratare, iar asta este posibil sa rezulte in deficiente din acele minerale.
Atunci ce rol au canile filtrante daca rezulta in apa secata de minerale nutritive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Canile filtrante scot calcarul, clorul si alte impuritati.
Nu cred ca au fost fabricate pentru eliminarea mineralelor.
Sau chiar daca le elimina, nu o fac in totalitate, ci stabilesc un echilibru eliminand surplusul de minerale.winking
Eu consum apa filtrata si trebuie sa recunosc ca are alt gust decat cea de la robinet (chiar azi i-am pus un filtru nou, care ma tine 2 luni). big grin