| Făgăraş a întrebat:

Sunt indicate filtrele de apa, in speta canile filtrante? Este buna apa ce se filtreaza sau este o inselatorie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Statiile de epurare a apei, asta fac in primul rand: filtreaza apa

TOTUSI, apa plata CU ADEVARAT CALUMEA, e obtinuta din apa distilata (care nu mai contine nimic pentru ca e vaporizata si apoi condesata) in care se pun sarurile minerale care o fac sa nu mai fie apa distilata ci apa potabila (apa distilata e FOARTE BUNA, pe perioade scurte, pentru ca te detoxifica, DAR, pe perioade medii sau lungi devine nociva)

deci, sunt mult mai bune decat nimic!

| WhiteLife a răspuns:

Da, noi avem acasă, apa are alt gust (a dispărut gustul acela metalic). La noi in zona in general apa e ok, pentru zone in care e mult calcar in apa nu știu ce să zic. Depinde și de cat de mari sunt așteptările pe care le ai. Noi suntem foarte mulțumiți și și alte rude si-au luat după ce ai văzut la noi.

| Digikey a răspuns:

Eu mi-am pus un filtru cu 4 stadii.Schimb filtrele o data pe an. Daca vezi ce se acumuleaza in primul filtru te sperii.

| LuciWv a răspuns:

Este buna pentru apa de la robinet de exemplu insa nu as avea incredere cu apa din balti sau rauri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LuciWv):

Nici nu se pretind a fi bune pentru asa ceva...