| anonim_4396 a întrebat:

Daca ești purtător de streptococ betahemolitic si nu prezinți simptome, ci doar din analize reiese asta, il poți transmite prin sărut? Ma tem sa nu i-l dau si prietenei mele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Aici intervine si Sistemu Imunitar si cum la tine nu se manifesta e posibil sa nu se manifeste nici la ea.Trateaza-te pentru ca nu e Bine sa ai asa ceva.

1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Se transmite si prin sarut, asa ca este mai bine sa te tratezi cat mai repede.