| BaciuFlorin a întrebat:

Ati avut streptococ?
Ce simptome ati avut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista multe specii de streptococi.
In functie de zona afectata, simptomele pot fi diferite.
Infectiile streptococice pot afecta diverse parti ale corpului, inclusiv amigdalele, urechea medie, sinusurile, plamanii, pielea, tesutul de sub piele, valvele inimii si fluxul sangvin.

Multe specii de streptococi traiesc in si pe corpul uman fara sa cauzeze imbolnavire. De asemenea, unele specii care pot cauza infectii sunt prezente la oamenii sanatosi, dar nu cauzeaza simptome. Aceste persoane sunt denumite "purtatori".

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce tip de streptococ esti infectat si cat de mult a apucat sa se extinda.
In principiu febra este primul semn, apoi oboseala excesiva, dureri in articulatii sau locale samd.

| BaciuFlorin explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau ca am dat funda, dar asta e răspunsul pe care il asteptam, am fix simptomele astea de o luna, am fost la medicul de familie am facut analize mi-a iesit aslo proteina c duble dar tratament nema, m-a trimis acasa si stau cu frica acum sa nu fie mai rau

| Violleta2022 a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Iti recomand WILD OREGANO OIL - unul din cele mai potente antibiotice naturiste, de pe fata pamantului.
Un tratament de 2-3 luni cu acest antibiotic natural (3 capsule de 3 ori pe zi) poate ucide cu succes orice streptococ sau stafilococ ori infectie bacteriana pe care o ai in corp.

https://www.evitamins.com/ro/wild-oregano-oil-california-natural-25401

Atentie: Wild oregano oil - NU este acelasi lucru cu oregano oil, fiind 2 plante diferite cu 2 puteri diferite.

| BaciuFlorin explică (pentru Violleta2022):

Deci in Romana ar trebui sa caut ulei de oregano sălbatic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Nu confunda uleiul de oregano cu care gateste mama ta, cu cel salbatec (WILD OREGANO OIL) fiindca este produs de o alta planta, total diferita de banalul oregano.

IN Romania si in orice alt colt din lume, pentru tratarea unei infectii, trebuie sa folosesti NUMAI : WILD OREGANO OIL!

| BaciuFlorin explică (pentru Violleta2022):

Pai asta am spus, ulei de oregano sălbatic happy
Apreciez răspunsul, voi cauta si revin cu update cu starea mea
Apreciez inca o data timpul oferit happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Nici o problema, eu oricum sunt "tura de noapte" pe forum!
Inca ceva: incearca sa-ti ridici sistemul imunitar, ca sa poate lupta impotriva acestor infectii! Lipsa somnului de noapte pe o perioada lunga de vreme, te afecteaza si iti scade sistemul imunitar la fel cum si mancarea zilnica neadecvata te poate priva de vitamine si mineralele atat de necesare bunei functionari a creierului si organelor.
Sanatate maxima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu in gat in general, durere in gat si putina febra.