| anonim_4396 a întrebat:

Daca ei 10 pastile de tussin forte ce efecte poate sa aiba asupra ta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
151 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi cumva si ai la dispozitie doar 10 pastile de tusin, nu cred ca te va ajuta prea mult; asa ca mai bine stai locului. scuza mi sarcasmul dar intrebarea nu prrea are vreo noima.
de ec ai vrea sa iei 10 pastile de tusin?

| jani a răspuns:

Nu vei mai tusi deloc.....de sinucis....incearca altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai auzit niste zvonuri ca ar "lucra" ca niste droguri...eu te-as sfatui sa stai in banca ta, asta daca nu vrei sa ajungi pe la spital. Probabil in cel mai bun caz iti provoaca somnolenta si o stare vegetativa, chiar vrei sa simti asta?
Viata e frumoasa si presupun ca esti si tanar/a, iti poti gasi alte distractii, nu toate prostiile.

| nicp a răspuns:

Simptomele supradozarii cu dextrometorfan din tusin forte sunt: starile de ameteala, confuzie, greata si varsaturi, nervozitate si iritabilitate.

Alte răspunsuri
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa dormi foarte mult si in timpul somnului, centrul respirator sa fie foarte inhibat de la morfinice si sa "uiti' sa mai respiri. Sau poti sa versi in somn si sa mori inecat in propria voma. Sau poti pur si simplu doar sa dormi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Doza este foarte mare și poate produce o nenorocire.
O pastiluță, un ceai fierbite și un somn este tocmai bun pentru căile respiratorii superioare.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zis sa bagi mai multe ca de la zece te spargi putinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil o mica schimbare de stare... i`a si tu vre`o 14\15 daca esti la inceput...ca sa simti ceva:X:X

Alte răspunsuri
| minni a răspuns:

In caz ca iei 10 pastile de tussin forte ai o stare care nu se poate explica. este ceva foarte diferit de celelalte stari pe care ti le dau alte droguri. cu siguranta nu vei muri sau ceva de genu. starea pe care o sa o ai este ca si cum ai merge pe nori ceva de genu. eu zic ca merita sa incerci dar fara combinati cu alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iei 10 pastile de tussin forte se pot intampla urmatoare:o stare usoara de ameteala si... in functie de om... te poti opri in intersectie si sa zici:stop masinilor, treceti pinguini, cum a facut un prietenlaughingsau sa ai chef de bataie, dar asta e la mai multe, in jur de 20...de la 30 in sus sunt probleme foarte grave... da lumea in tine si u nu simti nimic...forta...poti face 1000 tractiuni ca nu simti... dar a 2a zi iti sare muschiu din mana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 10 pastilute cu apa minerala e prea belea totul e Sf.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti pe treaba tawinking...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat 20. nu am simtit nimic, le-am combinat si cu alchool... in schimb a 2-a zi, am fost f ametziT!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu patesti nimic atata doar ca ai o stare aiurea thinking Am o prietena ce ia 20 odata si nu are nimic oh go on laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sunt tusie forte

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baaa nu va mai drogati fratilooor vrei sa ajungeti in spital?batting eyelashes
Un prieten de al meu a ajuns in spital, si acum e la reabilitare, deci stop it. Terminati-o. Nu vreau sa par fata cuminte dar si eu mai aveam putin si deveneam o drogata dar mi-am revenit! Deci. terminati-o pentru ca acum va distrati, dar cand o sa cresteti o sa va dati seama ca de fapt nu ati facut NIMIC in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Efect aiurea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am bagat 7...cu alcool...deci daca u bagi 10 fara alcool nu mori stai calm

Alte răspunsuri