| celcestainsuspensie a întrebat:

Daca fac tratament cu picaturi (in ochi) in timp ce am doua degete in ghips, risc sa fac apendicita, apoi sa fiu operat de ruptura de menisc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Indubitabil. Totusi depinde ce degete ai in ghips. Riscul e maxim daca sunt degetele de la piciorul stang. Ti-as raporta intrebarea, dar ma abtin.

NOname
| NOname a răspuns:

Cat timp traiesti in Romania, nu e doar un risc, e aproape o certitudine. Si sa zici mersi, daca ti-au rezolvat doar meniscul si n-ai ajuns si pe masa de operatie pentru schimbare de sex!

| tyana a răspuns:

Categoric!
Iar daca nu faci complicatii in urma operatiei, risti oricum sa faci panaritiu care daca...off...mai bine sa nu continuam worried

| anad a răspuns:

Asteapta ca mai urmeaza sa faci si meningita, otita, amigdalita, aprindere de plamani, varicele, rujeole etc. Crezi ca scapi asa usor?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur, cand te trezesti, iti trec toate! Sanatate si numai bine!

| Vizitiul a răspuns:

Orice om sanatos stie ca tu faci pe bolnavullaughing. Daca nu te-am cunoaste, te-am trimite la o conversatie cu psihiatrul, nu la operatielaughing.

| Hassel a răspuns:

Esti pe etno?laughingRisti sa fii internat la spitalul 9, sau la Socola.Norochee hee

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Nustraight face. Nustiu ce se poate intampla. Nu face nimic, asteapta sa te vindeci

| SsAa a răspuns:

Eu zic a nu risti mai bine asteapta sa iti scoti degetele din ghips iar apoi poti sa faci tratamentul fara nici o problema! Sper ca te-am ajutat ...Noroc, Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Mary Marry a răspuns:

Ce? laughing
Ce treaba are una cu cealaltă?!? laughing
Nu o sa ți se întâmple nimic.I-a tratamentul.

| nuta a răspuns:

Nu
nu vad legatura
e vreo superstitie?laughing

| Roxx_1761 a răspuns:

Hei. Ce treaba are apendicita cu cu ochii si picaturile si mana in ghips? Din cate stiu eu apendicita se face numai cand mananci multi samburi, coji de seminte.sau mai stiu eu ce. Am fost operata de apendicita cand eram mai mica si acum sunt ok. Deci chiar daca ar avea vreo legatura nu ai pati nimic. Nu este o operatie prea complicata apendicita.big grin