| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac un sport(volei, basket) de la 12-13 ani ...cu cat ma va ajuta sa cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cam 6-10 cm scrie intr-un articol interesant unde da si indicatii ce sporturi si cum sa le practici http://www.csid.ro/......e-4950418/

| AlinPlaya a răspuns:

Depinde de organism. Eu fac baschet de la 11 ani, acum am 18 si am 1. 87.
Ave!

| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Eu am crescut cu vreo 15 cm de cand fac volei adica din septembrie 2010 aveam 1.39 acum pe 11 mai aveam 1.54

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu rezultate foarte bune daca esti perseverent...stai cat mai mult atarnat de spalierul din sala de sport sau bara portii de pe terenul de sport sau de orice te ajuta sa stai atarnatla distanta de 10-15 cm de sol, in reprize incepand de la 30 secunde marindu-le treptat pana la cat rezisti de preferat caaaat mai mult, fac volei am 15 ani, 56kg si 1. 73m si astea sunt exercitiile pe care le fac zilnic

| Ady_Ady_1999 a răspuns:

Te va ajuta la inaltime

| poboran a răspuns:

Pai njt eu in primul an cand m`am apucat sa joc baskt.am crescut intr-un an cu vreo 12 cm.