| Beebeeee a întrebat:

Daca fac un test de sarcina cu prima urina de dimineata si iese negativ cu toate ca nu mi-a venit ciclul deoarece nu am unul regulat, este posibil sa fiu insarcinata?! NU AM NICIO SIMPTOMA PANA ACUM IAR ACTUL SEXUAL NEPROTEJAT A FOST PE 3 IUNIE! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă faci 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum ţi-am EXPLICAT la întrebarea anterioară, atunci au o "siguranţă"/relevanţă de 98-99 %!

Testele le poţi face oricând, de acum înainte; al 2-lea test se face la 3 zile după primul...

Pentru o "siguranţă" de 100 % trebuie să faci un test de sânge HCG - vezi linkul :
https://www.synevo.ro/hcg-total/

Toate cele bune.

| Blamely a răspuns:

Nu, șansele sunt minuscule.

| DeeaV a răspuns:

Mai fa un test perventiv desi e posibil sa fie o simpla dereglare. Sansele sunt foarte mici din moment ce primul ti-a iesit negativ.

| Diabolik94 a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata.Dar poti merge la medic sa te asiguri.