| Trinity a întrebat:

Daca fumezi poti face cancer si daca da cum se num el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alistair a răspuns:

Cancer pulmonar poti face si daca esti nefumator. Cauza este ingrosarea tesutul care captuseste bronhiile. Intradevar esti mai predispus la cancer pulmonar daca esti fumator.

11 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Cancer pulmonar se numeste.

| rosto a răspuns:

Da, cancer pulmonar. Cred ca se poate face si cancer la gat. happy Nu stiu ce mai poti face, dar asa tare as fuma acum o tigara, ca-mi vina sa ma urc pe pereti. (nu are legatura cu subiectul, dar incerc sa ma las, nu am mai fumat de ceva vreme si nah, imi gasesc si eu alinarea sad )

| Derye a răspuns:

Poti face multe, doar daca exagerezi. Daca fumezi relativ putin intr-un numar de zile relativ mare, in afara de petele de pe dinti si respiratia urat mirositoare (care se pot rezolva ambele) nu prea ai sanse reale sa faci cancer.

| Petronela a răspuns:

Da.Se numeste cancer pulmonar.

| Andreea_1745 a răspuns:

Sigur ca poti face cancer pulmonar. Dar in cazul in care fumezi nu ar trebui sa te gandesti numai la sanatatea ta (bine, in principal la ea) dar si la sanatatea celorlali din jur. II poti afecta foarte grav deoarece inghitind fumul de tutun ei fumeaza pasiv. Daca fumezi tu, NU O MAI FA! Este spre binele tau si a celorlalti din jur! Putina ambitie!

| ChRoM a răspuns:

Cred ca poti face cancer pulmonar...

| ladybird a răspuns:

Nu poti face doar cancer pulmonar ci si cancer la stomac, pancreas, vezica si rinichi, dar bineinteles cancerul nu este singura boala pe care o poate face un fumator.

| Steffyy a răspuns:

Cancer pulmonar

| Stefanbr a răspuns:

Da, cancer pulmonar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cancer si din alte cauze nu neaparat de la fumat...cunosc pe cineva care fumeaza de 30 si ceva de ani (nu o tigare pe zi ci 3-4 pachete/zi) si nu are nimic si sotia lui (nefumatoare ) are cancer(nu stiu decare dar destul de periculos), deci infunctie de organismul tau cat de sensibil este :*

| Trinity explică:

A da am uitat la cat timp se face asa ceva adica daca fumezi ani intregi ca eu fumez 5 pana la 10 tigari pe saptamana dar asta rar am si saptamani intregi care nu bag o tigara in gura se poate face cancer si in situatia mea?