Întrebare recomandată | Sinceritate a întrebat:

Daca iau anticonceptionale, am voie sa consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
37 răspunsuri:
| DexterJunior a răspuns:

Dupa ce leai luat, mai stai 1-2 ore dupa sa bei

| Printesacika a răspuns:

Da

| VanSperling a răspuns:

Consuma doar in cantitati cat mai reduse, nu ca nebunu`happy.

| CostynSTN a răspuns:

Nu nu ai voie să consumi alcol cand iei anticonceptionale, deoarece ele nu se intleg prea bine.
Funda?

| roberttboy a răspuns:

Sfatul meu, si cred ca cel mai bun - intreaba farmacistul... el va stii cel mai bine ce si cum...

| ChIhEbAQ a răspuns:

Da,ai voie