| Robert23 a întrebat:

Daca iau calciu intravenos, am voie sa consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da, nu e nicio poblema

| Andreas757 a răspuns:

Da dupa 2 ore

| Bijutierul1 a răspuns:

Daca consumi nu patesti nimic, dar alcoolul poate reduce absorbtia de calciu si de vitamine din corp...s-ar putea sa iti faci injectii degeaba.

| Robert23 explică:

Ok, multumesc mult.