| Dilaa98 a întrebat:

Dacă iau gluconat de calciu, risc să mă îngraş? Dau fundă tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Nu are nici o legatura cu ingrasatul.
Doar suplineste lipsa ce calciu, mai ales in sange.
Se foloseste pentru tratamentul celor care sufera de spasmofilie (au spasme musculare din cand in cand datorita lipsei de calciu).

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te îngraşi, stai liniştită!
NU este nici o legătură între cele 2 aspecte.

Vezi Prospectul la linkul :
http://medicamente.romedic.ro/gluconat-de-calciu-10-ml

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU.