| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau prea multe pastile de antinevralgic, doarece nu isi face efectul ce se poate intampla?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dracidus a răspuns:

Depinde cat de multe. 2-3, nimic. De la 5, incepe sa te ia nitel cu ameteala, doar usor, tremuri, la 10 deja te simti ca naiba. La 15, ai sanse sa lesin, deja esti in supradoza periculoasa. La 20, esti inconstienta. De-acum, nu prea mai conteaza daca sunt mai multe, daca nu se suna la salvare. La 30+, teoretic, ar trebui sa mori. Practic, cat de repede ajunge salvarea sau cat de bune sunt reflexele tale de regugitatie.

Spor!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu a cedat de la o pastilă, două oprește administrarea și mergi la cel mai apropiat punct sanitar pentru un consult.
Supradozarea poate duce la comă, șoc anafilactic și implicit decesul dacă nu se intervine prompt! Nu te juca cu medicația care nu ți-a fost recomandată de către medic (cel puțin cel de familie).
Pa, pa.

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Pai citeste prospectul medicamentelor respective, ca scrie acolo ce poti pati daca exagerezi cu ele.

| Annalina99 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa citesti prospectul.nu te poti lua dupa utilizatorii TPU

Răspuns utilizator avertizat