| iiFlower a întrebat:

Buna,TPU. Nu vreau sa par emo,sau mai stiu eu ce, sa nu ma credeti sau chestii din astea.In urma cu maxim 5 minute, fiind singura acasa si cu mari probleme, am luat la interval de cateva secunde 7 pastile de antinevralgic, 1 de Cetebe, 1 Ospen Sandoz, 1 Cefaclor, 1 Ampicilina si inca 4 pastile a caror nume nu l-am retinut. Am facut toate astea pentru a scapa de toate problemele, si sper ca asa va fi. Am putine urme de regret..Insa,le-am luat.Ce mi se poate intampla acum? Mentionez ca nu mint absolut deloc,si nu am nevoie de raspunsuri nefolositoare, pline de umor. Am o gramada de probleme. Astept raspuns rapid!

8 răspunsuri:
| Chelly007 a răspuns:

Pai sunt sanse sa ti se faca rau daca nu ti s-a facut inca pentru ca ai luat ffff multe!
+ ca sinucidereaaa nu e modul prin care-ti rezolvi problemele... asta e in viata, cateodata sunt si bune si rele dar sa te omori nu e solutia prin care le rezolvi mai ales ca parintii tai si toti prietenii se vor simti devastati! trebuie sa treci prin probleme cu capul sus. asta e. in viata mai si pierzi mai si castigi. offf. sper ca nu se va intampla cv cu tine rau ..sau sa mori. adica zau acum! nu trebuie sa-ti iei viataa! exista n moduri de a rezolva problemele!sad. oricum acum trebuie sa te astepti de la cele mai rele lucruri sau poti spune cuiva, pentru ca e cv foarte grav!

| iiFlower explică (pentru Chelly007):

Acum mi-e putin rau..imi vine sa vomit, crede-ma nu cred ca prietenii vor fi devastati deloc, iar familia..asta e. cu mine,fara mine, tot la fel e.winking incerc sa-mi sun o prietena, dar vad ca nu raspunde, deci, va dati seama cat de importanta sunt..acum,doar plang, si atat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mori! Vorbesc serios!

| iiFlower explică (pentru anonim_4396):

Am mai avut tentative, tot cu 15-20 de pastile, si inca sunt in viata dupa cum se vedewinking. tentative gen taieri cu cutit/lama nu am incercat, nu prea pot..nu prea as vrea sa-mi produc durere degeaba, daca nimic nu se va intampla, plus ca raman si cu semne pe o perioada de timp :-

| Chelly007 a răspuns (pentru iiFlower):

Eu totusi cred ca exista macar o persoana care sa-ti duca dorul,. adica. pana si cea mai detestata fiinta totusi are pe cineva alaturi. si crede-ma. atunci cand pierzi o persoana care o stii, si chiar bine.ii simti lipsa destul de mult si tentative cu pastilele. daca vezi ca nu merg totusi dc inca incerci?happypana la urma tot mai rau iti faci tie.tot tu suferi! pentru ce? problemele si chestiile pe care le ai u tot la fel vor fi..nu rezolvi practic nimic. si mai ales ca daca ai zice vreodata "daca nu faceti nu stiu ce ma omor" va suna de parca esti nebuna-, -.probabil ca daca as stii ce te-a determinat sa faci asta as intelege.dar totusi..sinuciderea nu-i cea mai buna cale pe care o poti alegewinking

| DarkDV a răspuns:

Acestea au efecte secundare daca sunt luate impreuna cu altele dupa parerea mea asa ca ai grija si mai documenteazate sa vezi ce efecte produce fiecare medicament pe google

| kiddo3mâncaţiaş a răspuns:

Nu e bine sa ai atatea pastile deodata. poate 2 din acele pastile contin acelasi medicament, astfel luand o doza prea mare din acel medicament. eu zic sa consulti un doctor cat de repede poti. nu e de gluma cu pastilele happy sper ca ti'am fost de folos.

Răspuns utilizator avertizat