| Catalinlupu23 a întrebat:

Daca iau vitamina a +b3 si zing pot sa alerg mai rapid sa am stabilitate mai buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalinlupu23 explică:

Cam 30 de dimineata
40 amiaza
20 seara
Conteaza sa le faci corecte. Si in primele zile vei avea febra musculara poate. Eu asa am avut.
Daca vrei poti sa mai scazi din ele in prima saptamana, cate poti face, dar din a doua sa faci cate ti-am zis.
Poate te ajuta https://www.google.com/......https?/url

6 răspunsuri:
| PuyaTimonel a răspuns:

Prima data trebuie sa iti dezvolti muschii (de la picioare) prin exercitii. Spre exemplu prin genoflexiuni.

| aXy99 a răspuns (pentru PuyaTimonel):

N-are nicio treaba ce ai spus tu cu alergatul.

| aXy99 a răspuns:

Nu! Suplimentezi cu vitamine in momentul in care ai deficiente, nu asa de capul tau. Excesul se va elimina, nu te vor ajuta la nimic.
Pentru a alerga mai rapid trebuie sa exersezi. Daca vrei viteza, da sprinturi, daca vrei sa alergi pe distante lungi, fa jogging.

| Anonim110pp1 a răspuns:

Ce mai simpla metoda sa rezisti mai mult efortlui fizic
Du.te la un teren de fotbal si alearga.l pana nu mai poti si tot asa si o sa faci tot mai multe ture, gen prima zi max 2 ziua a doua faci 3 tot asa

| RAY a răspuns:

Nu, trebuie sa bagi printuri
30 de secunde
30 de secunde pauza
timp de 5 minute in prima saptamana
in alea 30 de sec nu alergam si bagam la maxim sprintul

| Catalinlupu23 explică (pentru PuyaTimonel):

Cate genoflexiuni trebuie sa fac pe zi?