| Alexu2222 a întrebat:

Daca iesi afara in frig spalat pe cap poti pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Meningită.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde cât ești de sensibil(ă). Pentru a te proteja, și a evita vreo răceală, o durere de cap, ori febră (ajungi să te temi, dintr-o prostie, că ai covid)., mai bine rămâi in casă, incă câteva ore după ce ti-ai spălat capul, ori pune căciula pe cap si fă-ți treaba.

| Wr3nch a răspuns:

O raceala asa babana ca stai la pat cu febra o zi, doua.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu risca!
DEPINDE si de sensibilitatea ta.Degeaba spune X,, EU o fac si nu patesc nimic''', daca tu esti mai sensibil.
Daca e urgent foloseste un uscator de par.

| Frank51 a răspuns:

La frig corpul este predispus la boli, poți păți dar nu este obligatoriu.

| VoidEternal a răspuns:

Daca iesi afara in frig, spalat pe cap, nu e nicio problema. E chiar indicat.

Daca iesi cu parul ud, atunci discutia e diferita.winking

| Lukasssz a răspuns:

Eu cand aveam 7 ani ma jucam fotbal, beam apa rece de la izvor, eram transpirat fleasca si a doua zi nu aveam nici pă dracu!

| Floridori a răspuns:

Nu.Doar senzatia termica va fi a unei temperaturi mai scazute daca parul este ud.

| Emma24dsxd a răspuns:

Da si normal ca patesti, lasa ti fudulia cand e frig big grin

| Sky7 a răspuns:

Poti sa faci meningita