| Barson_Ovidiu_Dorel_1983 a întrebat:

Dacă in trecut am luat augmentin si din cauza ca am luat prea multe zile am facut alergie mai pot lua vreodata acest medicament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strict problema medicala. Este nevoie de un medic pentru raspuns. Bafta.

| liliana77any a răspuns:

Alergia o faci ori nu o faci.
Nu exista cale de mijloc, poate ai facut-o de la altceva.
Daca consideri cu tarie ca a fost la Augumentin, renunta la el.

| Alinuta28 a răspuns:

In mod normal nu se depaseste doza de 5 zile, pe langa ca poti face alergie poti deveni imun la el. Si cand vei mai avea nevoie nu vei mai putea lua. Pe langa asta ai luat si cea care sa iti protejeze stomacul cat ai luat augmentin? Caci s-ar putea sa fi facut o reactie pentru ca e prea puternic pentru stomac si pentru flora intestinala. Oricum cel mai bine este sa consulti un medic, de la o alergie poti face si un soc anafilactic asa ca nu e de gluma! Sanatate!