| Nobody666 a întrebat:

Daca iti injectezi aer in vena ti se poate intampla ceva grav sau poti sa mori? Daca da, in cat timp mori? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu patesti absolut nimic, logic. Daca te gandesti, venele ajung in cordul drept (unde lumenul este mare, deci nu pot da obstructii) si apoi in plaman, unde oricum se fac schimburi de gaze, deci se poate elimina cu usurinta. Nu poate ajunge in nici un organ vital inainte de a trece prin plaman.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce întrebare sinucigașă!
Pa, pa.

| skama18 a răspuns:

Vrei sa mori si nu stii cum?

| Nobody666 explică (pentru skama18):

Nu, un prieten si-a injectat aer in vena si vreau sa stiu ce poate sa se intample straight face.

| skama18 a răspuns (pentru Nobody666):

Pai intreaba-l daca se simte la fel.k de murit nu mori.se mai ntampla si la injestii la spital mai scapa aer

| Uoana a răspuns:

Da,mori!

| Uoana a răspuns:

Ajunge la inima si faci infarct

| ionlarisa a răspuns:

Nu mori, iti spun sigur! mai bine bine daca vrei sa te faci folositor, baga-te ca voluntar pe undeva!