| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti masori tensiunea la mana dreapta este mai mica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

E o diff mica.
Se ia de la mana stanga de oarece e mai aproape de inima si poate calcula cu exactitate bataile inimii

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cu stetoscopul percepi mai greu; prin mijloace electronice de ultima generatie vei constata aceleasi valori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar n-am. daca stam sa o luam asa..mana stanga e mai langa inima, deci da..intr-un fel.

| Evelinmariaa a răspuns:

Da. Tensiunea variază la cele doua mâini insa nu este o diferenta exagerata. doar putin