| LolLzz a întrebat:

Daca iti pui aparat dentar,te incurca la dictie? Am auzit ca te incurca tare, dar vreau sa stiu daca "te obisnuiesti" cu el sau nu poti vorbi normal cat timp il ai. FUNDA PENTRU RASPUNS...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Aparatul dentar este necesar pentru ati indrepta dantura si a avea o masticatie buna. Desigur ca, la inceput, este putin neobisnuit si-ti trebuie cateva zile pana te adaptezi, insa ulterior nu vei mai avea probleme.
Aparatul se poarta o perioada mai indelungata si dicitia o vei recapata rapid, nu-ti fa probleme.
Trebuie sa respecti planificarea facuta de medicul dentist pentru a-ti strange aparatul, in raport de evolutia de indreptare a dintilor. Chiar daca este neplacuta perioada purtarii aparatului dentar, ulterior vei avea o dantura frumoasa si te vei simti minunat.
Succes si multa sanatate.

1 răspuns:
| Husicel a răspuns:

în primele zile te încurcă, apoi te obișnuiesti cu el; nu-ți fă griji o să fie ok