| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca la rezultatul de la analizele pe care le-am facut acum ceva vreme imi scrie ''Ac Anti-Chlamydia trachomatis IgM 4.11'' si ''Ac Anti-Chlamydia trachomatis IgG 1.41'' ce inseamna, ca am chlamydia sau ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Asta ar trebui să o discuți cu un medic ginecolog împreună cu partenerul/partenera! Această bacterie e destul de periculoasă și trebuie tratată cu antibiotice la ambii parteneri. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat