| Anonim796 a întrebat:

Daca m-am urinat de vreo 2-3 ori si mi s-a udat cu urina un pic bandajul (operatie de fimoza) exista un risc mare de a face infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Urina e sterila cand pleaca din vezica. daca da de ceva pe drum...

1 răspuns:
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu cred ca exista. De obicei oamenii care naufragiaza sau se pierd prin padure si se lovesc, de obicei isi dezinfecteaza rana deschisa cu propria urina.