| AndreeaM1 a întrebat:

Daca ma spal pe cap la ora trei si ies afara la ora 7 fiind 0 grade, pot raci? Dupa cat timp se inchid porii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raceala o capteti daca contactezi un virus nu daca iesi cu parul ud afara

| ALGator a răspuns:

Nu are de a face cu porii.
Nu răcești. Ca să răcești trebuie să te contaminezi cu virusul răcelii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au spus si ceilalti dinaintea mea, raceala o iei de la virusi, nicidecum daca iesi tu cu capul uda, stai in frig, etc. Nu are nici cea mai mica legatura. E o prostie. Poti sa-ti torni gheata in cap si sa iesi afara, nu patesti nimic(in legatura cu raceala).

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sigur ca da. Acum depinde si de organismul tau dar nu este indicat sa faci baie iarna asa. Baie faci seara si a doua zi iesi din casa ma refer la cap. Un dus de la gat in jos merge la ora 3 si sa iesi la 7 dar te imbraci mai grosut nu e de gluma cu pneumonia