| Elegant a întrebat:

Daca nu ai facut toate vaccinurile din clasele primare-gimnaziale nu te poti inscrie la liceu?

Ce e de facut in situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, si mi se pare complet stupid sa nu fi acceptat la liceu doar pentru ca nu ai facut vaccinurile.
Parerea mea este ca poti, decat daca liceul la care vrei sa te inscrii are niste termeni speciali, sau mai ii si faza ca am auzic ca ii sezonul rubeolei sau ceva de genul, nu stiu.

| Bernardus a răspuns:

Vorbeste si tu cu medicul de familie

| LexiEla a răspuns:

Nu spune nimeni ca nu ai voie sa intri la liceu fara vaccinuri. O sa faci oricum la liceu unul (eu am facut antitetanus)

Răspuns utilizator avertizat
| oliv18 a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa constituie o problema. Cand eram in clasa a9a am avut o colega care nu avea toate vaccinurile facute si i-au fost facute la liceu