| Elegant a întrebat:

1. La analize de cate ori am fost s-a folosit un microperfuzor(fluturas). De la ce varsta nu se mai foloseste fluturas, si seringa? Cu fluturas e mai putin dureros din cate stiu.

2. Daca nu ai facut toate vaccinurile din clasele mici nu te poti inscrie la liceu? Daca de ex ai doar 2 vaccinuri, nu te poti inscrie? Si daca nu te poti inscrie, ce solutie exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

E la fel de dureros si cu fluturas si cu seringa. Depinde cine iti face injectia si unde. "Fluturas" se poate folosi pana la orice varsta, in functie de dotarile centrului medical unde ti se administreaza injectia.

| Annamaria21 a răspuns:

Fluturasul se foloseste la persoanele cu venele subtiri, daca nu ai toate vaccinurile făcute nu te poți inscrie la liceu, o sa trebuiască sa ti le faci